Rögle BK Spasitel čičo 10 4 1 0 5 32:40 14

ZÁPASY ELITSERIEN

Znak Tým
Brynäs IF 1:6 1:4 0:3
Timrå IK 6:1 6:2               5:2
Södertälje SK 4:1 2:6  7:0, 3:0 6:0, 2:1 2:1pp, 5:2 3:7, 2:1pp 4:5, 5:1 2:4, 5:9 2:4, 1:6 7:1, 3:4  5:3, 2:1
Skellefteå 3:0   0:7, 0:3 1:3, 3:4sn   2:3, 5:4 5:3, 5:7 1:6, 1:7  2:6, 0:5
Rögle BK     0:6, 1:2 3:1, 4:3sn 4:3, 7:0   5:2, 5:6 1:10, 2:7
MODO Hockey

1:2pp, 2:5   3:4, 0:7 0:5    2:10, 3:14 0:11 0:4
Luleå HF      7:3, 1:2pp 3:2, 4:5   5:0 1:3 5:6, 3:7
Linköpings HC     5:4, 1:5 3:5, 7:5 2:5, 6:5   3:1 4:9, 6:7pp 3:5, 0:7 4:10, 3:2sn
HV 71     4:2, 9:5 6:1, 7:1 10:1,7:2  10:2, 14:3 6:5, 7:3 9:4, 7:6pp 3:5, 7:2 6:5

3. Färjestads BK HardLock 6. Skellefteå James 4:1 2:5 4:3pp 3:2sn 10:0 6:1
4. Linköpings HC Trandix 5. Rögle BK Spasitel čičo 4:3 1:4 2:1 5:4 3:5 5:0 1:5 3:2pp

Datum: 26.11.2011

Letošní sezóna Elitserien je definitivně u svého konce. Potom, co nad hlavu zvedli mistrovský titul hráči HV 71 (Messi) a sříbro si odnesli hráči Södertälje SK (elajt), zbývalo rozluštit poslední rébus. Kdo získá bronzovou medaili? To se nakonec povedlo Färjestads BK, který v letošní sezóně vedl trenér HardLock. Jeho soupeřem v boji o cenný kov byl Linköpings HC (Trandix). V této sérii ale došlo k sehrání pouze dvou utkání. Obě utkání vyhrál na svém ledě tým Färjestadu shodně 9:3, když nedal Linköpingu žádnou šanci. Hráči favorizovaného Färjestadu se tak ujali vedení 2:0 v této sérii o bronz. Na další utkání na ledě Linköpingu, jak již bylo zmíněo, už nedošlo. Tým vedený trenérem Trandixem již nejevil zájem o odehrání této série. Bronz tak získává Färjestads BK po kontumační výhře 4:0. Je to ale spravedlivé, protože HardLock si tento úspěch zasloužil hlavně taky za to, že v základní části obsadil pěknou 2. příčku za mistrovským HV 71. HardLock si alespoň trochu spravil reputaci a zajisti si čestné místo v síni slávy. Naproti tomu Trandix letos odchází bez medaile. Já bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří se zúčastnili tohoto ročníku a těším se na další.

Autor: Messi

******************************************************************************************************************************************************************

HV 71 získalo titul

Datum: 24.11.2011

Finálová série mezi HV 71 a Södertälje SK nabídla opravdu velmi pohledný a především taky vyrovnaný hokej. Hned v úvodním zápase celé série přišel trošičku šok pro domácí tým, ketrý dostal hned z první střely na bránu gól! Týmu HV se tato situace stala již několikrát a na vině byl znovu golman Andersson, který ihned odjel na střídačku a do brány se postavil již na celé finále S. Liv (R.I.P.) Ihned potom nastal zásadní obrat v celém zápase, když domácí zabrali a první třetinu zvítězili nakonec 4:2. Hosté se však nechtěli za žádnou cenu vzdát a zápas zdramatizovali až do posledních sekund. Pět vteřin před koncem zápasu mohli hosté dokonce vyrovnat, jenže puk se postavil na hranu a sklouzl útočníkovi hostí z čepele a střela postrádala tak rycholst a přesnost. Domácí přečkali, nakonec i se štěstím, závěrečný tlak soupeře a urvali cennou výhru 5:4. Druhý zápas nabídl znovu hodně vyrovnanou partii. Hosté měli po celý zápas gólově navrh a dokonce vedli už 5:2 díky hattricku, ve skvělé formě hrajícího, Gråhnse. Domácí ale nesložili zbraně a hosté trošičku povolili ve své aktivitě. Neskutečnou bojovností dokázali hráči HV 71 srovnat krok na 5:5, když po velkém závaru před brankou procedil puk za záda golmana český hráč, J. Hrdina. Domácí byli v tuto chvíli v psychické výhodě. Zpět na kolena je ale poslala rychá akce hostů, která vrátila Södertälje vedení 6:5. Už se zdálo, že domácí nenajdou znova síly a hosté si odvezou výhru. Jenže přeci jen se povedlo domácím vyrovnat, když protlačili puk do brány snad už i silou vůle! V poslední minutě ale přišel faul domácího hráče a hosté si svou početní výhodu přenesli do prodloužení. To bylo pro HV osudové! Rychlík Pakaslahti si dokázal zkrotit kotouč na svou hůl a v úniku proti osamocenému brankáři se tento borec většinou nemýlí. Krásnou kličkou nedal Livovi šanci a hosté mohli slavit těsonu výhru 7:6. Za stavu 1:1 se celá série stěhovala do Södertälje. Třetí zápas začal tak jako skončil ten druhý. Domácí předvedli bleskovou akci na jejímž konci stál znova Pakaslahti, který zametl kotouč do sítě. Hosté museli s tímto vývojem něco dělat a to se nakonec velmi dobře povedlo. HV 71 začalo přehrávat svého soupeře a první třetinu nakonec dokázalo otočit, podobně jako v prvním zápase, tentokráte na 4:1. Druhá dvacetiminutovka byla již vyrovnanější, ale HV si svůj náskok o 3 branky udrželo. Do poslední periody přišli domácí s jasným záměrem. Už neměli co ztratit a tak vrhli všechny síly do útoku. Jenže zkušení hosté vyráželi do rychlých breaků ze zajištěné obrany. Nakonec byl z toho debakl domácích 8:2! Tento zápas se jako jediný vymykal, protože o vyrovnané partii se tu hovořit nedalo. Domácí tento "výbuch" hodně mrzel a hned v dalším zápase ho chtěli odčinit. To se jim ale již od prvních minut příliš nedařilo. Hosté šli po 2 bleskových gólech do vedení 2:0. Vyprodané hlediště ale hnalo své miláčky neúprosně na zteč! Södertälje SK zabojovalo a dokázalo ještě v první třetině srovnat stav na 2:2. Potom nastala gólová přetahovaná. Až rozhodla velká chyba domácích. Po samostatném úniku se řítil na golmána domácích úplně osamocený hráč HV 71. Domácí brankář Bjurling předvedl skvělý zákrok a domácí aplaudovali ve stoje. Jenže domácí obránce, který dojížděl osamocený puk si asi spletl brány! Neomylně zasunul puk za záda překvapeného Bjurlinga. Tato chvilka psychicky zlomila celý tým a stala se jednou z klíčových v celé sérii. Domácí se i přes velkou snahu už nedokázali zpět vrátit do zápasu a hosté zvítězili 7:5! Tenisovou terminologií řečeno, dostali k dispozici 2 mečboly. V sérii totiž vedlo HV už 3:1. Na led do Jönköpingu přijeli hosté s vědomím toho, že kdy dnes neuspějí, tak pro ně končí naděje na titul. Tato skutečnost a taky ternér elajt motivovaly hráče tohoto klubu. Fanoušci, kteří beznadějně vyprodali arénu s kapacitou 7038 diváků, ztratili rychle úsměv na tváři! Hostující Södertälje předvádělo svou hrou rozběsněné tornádo! V polovině zápasu vedli hosté po dvou brankách v přesilovce 2:0. Svůj náskok ještě dokázali navýšit až na 3:0, když se v čase 33:11 trefil Arlbrandt. Domácí ještě dokázali vykřesat jiskru naděje, když snížil do přestávky Johansson. Málokdo mohl tušit, že tato jiskra vzplane v mohutný požár! Ve druhé přestávce bylo v kabině domácích podle všeho asi pekelné horko. Domácí kouč nešetřil frekvencí hlasu na své svěřence, kteří si nakonec uvědomili, že musí zabrat a série není ještě u zdárného konce. Na led vyjelo abslutně jiné mužstvo. Rychle bylo srovnáno na 3:3 a hosté se začali dusit ve vlastní šťávě. Södertälje SK dostalo přesně v polovině periody výhodu přesilovky, se kterou naložilo více než bídně. Do úniku se dostal domácí Davidsson, kterému brankář Bjurling zbaštil, jak se říká i s navijákem, jeho fintu. Lehkým pohybem útočník naznačil kličku na forhand, položil si golmana a zavěsil beckhandem do levého horního rohu branky. Tato situace dostala hosty už definitivně do kolen! Navíc 2 minuty před koncem unikal na Bjurlinga sám útočník Tedenby, který byl podražen a bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný ho v pohodě proměnil a v tu chvíli bylo defnitivně rozhodnuto! Hosté už se odevzdali svému soupeři a dostali nakonec ještě na cestu domů šestého "banána". Domácí dokázali vyhrát třetí třetinu 5:0, celkově zápas 6:3 a celou sérii ovládli v poměru 4:1. HV 71, v čele s Messim, tak salví titul! Messi prohlásil: "Jsem velmi rád, že jsme nakonec potvrdili své ambice a získali, dovolím si tvrdit, zasloužený titul. Musím ale pochválit i elajtův tým, který byl více než důstojným soupeřem a ve finále byl právem. Soupeř nás hodně potrápil a já myslím, že se toto finále muselo všem fanouškům líbit." Vajádřil se i trenér poražených, elajt: "Tuto sérii jsme prohli především díky tomu, že nemáme tolik zkušeností s takovými zápasy jako náš soupeř. Obvzláště, když jsme už vedli ve dvou zápasech o 3 branky a vedení nakonec neudrželi, tak tam se ukázala větší zkušenost našeho soka. Kluci byli po některých obdržených brankách, někdy zbytečně, moc nervózní. Chtěl bych soupeři pogratulovat k titulu a poděkovat za sérii, odehranou v duchu fair-play!". Titul má tak HV 71 (Messi), stříbro si odnese Södertälje SK (elajt) a o bronz si to ještě rozdají Färjestads BK (HardLock) proti Linköpings HC (Trandix).

Začíná přímý souboj o medaile!

Datum: 22.11.2011

Máme za sebou již obě semifinálové série. Hned tu první vyhrál jasně tým HV 71. Messi si zajistil postup po výhře 4:0 na zápasy nad Trandixem. Vraťme se však ke druhému semifinále, kde se střetli dva papírově vyrovnanější soupeři. Proti sobě se tedy postavily týmy Södertälje SK (elajt) a Färjestads BK (HardLock). První zápas však dopadl celkem jednoznačně pro domácí tým, když elajt zvítězil pohodlně 4:0. HardLock po zápase prohlásil, že jeho tým byl zbytečně nervózní ze začátku této série a prohru si způsobil sám svým špatným přístupem k zápasu. Od této chvíle to začalo jít z HardLockem a s celým jeho týmem z kopce. Tým Färjestads BK nakonec semifinálovou bitvu nečekaně vzdal a ostatní zápasy byly kontumovány ve prospěch elajta. Trenér HardLock prohlásil: "Tato semifinálová série nebyla nic pro můj tým. Kluci to nezvládli především psychicky a došly jim jakékoliv síly. Omlouváme se fanoušků za tuto prohru! Teď se popereme alespoň o bronz s přijatelnějším soupeřem. Chci se teď však více připravovat na nadcházející světový šampionát, kde povedu Bělorusko a tam chci uspět!" Södertälje SK se tak dostalo, prakticky zadarmo, do finále. Ve finále však číhá asi největší favorit této sezóny, a tím je tým HV 71 s velmi kvalitním trenérem Messim. Ve finálové sérii by mělo být HV 71 mírným favoritem, avšak uvidíme jak se této role zhostí. O bronz si to rozdají Färjestads BK (HardLock) a Linköpings HC (Trandix). Uvidíme, kdo nakonec letos bude bez medaile. Společně se však už můžeme těšit na blížící se mistrovství světa, které letos hostí Finsko a Švédsko. ;)

HV 71 přejelo svého soupeře a jde do finále!

Datum: 18.11.2011

Jednoznačnou záležitostí se stala série mezi HV 71 a Linkopings HC. První zápas na ledě Messiho týmu začal gólem v síti domácích. Po první střele tak odešel z brány Andersson a na jeho místo přišel S. Liv (R.I.P.). Ten předváděl spolehlivé výkony po zbytek zápasu. Po druhé třetině však vedli hosté, i přes převahu domácích, 3:2. V kabině domácích byla zřejmě bouřka, protože na led vstoupilo ještě silnější mužstvo než doposud! Ve třetí třetině smetlo HV 71 svého soka 4:0 a celkově tak 6:3. První zápas tedy urvali favorizovaní svěřenci trenéra Messiho. Ve druhém zápase série se postavil do brány HV znova od začátku Andersson. Tento zápas byl ale jednoznačnou záležitostí! Hostující tým absolutně nestíhal, a tak se nemohl divit, že dostal pětadvacet na holou! Domácí vyhráli 7:1 a golman Andersson se musel v brance jednoznačně nudit. Za stavu 2:0 se tak série přesouvala na led Trandixova Linkopingu. Třetí zápas začal prakticky totožně jako ten první. Ihned po první střele na bránu HV 71 padl gól! Gólman Andersson byl zřejmě myšlenkami ještě v kabině! Do brány se tak podruhé v sérii přesunul S. Liv (R.I.P.). Najednou začala gólová přetahovaná! Hrál se opravdu krásný hokej nahoru a dolů, prostě akce střídala akci! Přeci jen ve třetí třetině se hosté dostali do trháku po 2 slepených gólech a vedli už 5:3. Jenže přišla poslední minuta zápasu a hostující obrana, jakoby byla v komatu. Domácí v poslední minutě dvěma brankami dotáhli zápas až do prodloužení, když srovnali na 5:5! Jenže v nastaveném čase si musel jít domácí hráč sednout na trestnou lavici a přišel krutý trest. V přesilovce 4 proti 3 rozhodl gólem hrdina zápasu, Mattias Tedenby! HV 71 se díky této trefě dostalo do vedení 3:0 na zápasy a vystavilo svého soupeře takřka do neřešitelné situace. Všichni fanoušci domácích věřili, že jejich tým dokáže sérii ještě zdramatizovat. Do brány se tentokrát od začátku postavil S. Liv (R.I.P.) Hned v prvním dějství zápasu šlo HV tvrdě za svým cílem a dostalo se do pohodlného vedení 4:1. Druhá třetina přinesla také 5 gólů. Nastala tak gólová přetahovaná, když domácí dokázli před druhou pauzou snížit alespoň na 4:6. Ve třetí třetině však došly domácímu týmu absolutně fyzické a hlavně morální síly. Po několika inkasovaných gólech se domácí absolutně sesypali. Otevřeli obranu dokořán a tvrdě za to pykali. HV 71 nastřílelo neuvěřitelných 11 branek ve třetí teřtině, a to znamenalo nejvyšší výhru v sezóně vůbec! HV 71 rozšrotovalo Trandixův nebohý tým 17:4! Hlavní postavou tohoto zápasu se stal Andreas Falk, který nastřílel 5 branek. Do finále se tak pohodlně dostal Messi, který se zapotil snad jen ve třetím zápase série, který došel až do prodloužení. Jinak to pro něj byla procházka růžovým sadem. Naopak Trandix po této hrozivě sehrané sérii vystřízlivěl a vrátil se zpět do reality! Pokud chce získat se svým týmem alespoň bronz, tak se musí zlepšit. Trandix ještě musí "pojíst hodně chlebíka", jestli se chce kvalitami rovnat s Messim. ;)

P.S. Nechtěl býýýých, Tranďo! :DDDD

Södertälje SK postupuje a semifinále může začít!

Datum: 17.11.2011

Ke konci dospěla již další čtvrtfinálová série. Třetím semifinalistou se stal tým Södertälje SK, který vede trenér elajt. Tento tým vystavil tak stopku Luleå HF, které vede mato. Série se zdála být již od začátku jasně dána. Södertälje si mělo pohlídat postup, ale zase tak jednoduché to nebylo. V prvním utkání sice domácí Södertälje vyhrálo 4:2, ale v domácí odvetě o den později byl stav daleko vyrovnanější. Druhý zápas nakonec přeci jen favorit také vyhrál, avšak až po šťastných samostatných nájezdech 5:4. Celá série se tak stěhovala do Luleå, kde si domácí brousili zuby na vyrovnání série. Třetí zápas série byl znovu vyrovnanou záležitostí, tentokrát se ale radovali domácí hokejisté z Luleå, kteří urvali velmi důležitou výhru 5:4 po prodloužení a vrátili se zpět do hry o postup. Bylo sníženo na 2:1! Do dalšího dílu této hokejové série vstoupil domácí tým jako politý živou vodou po velmi povzbudivé předchozí výhře. Šlo znovu o velmi vyrovnaný zápas, který po třetí v řadě musel rozhodnout nastavený čas. Tam byli ku radosti celého stadionu úspěšnější znovu domácí, kteří dokázali srovnat sérii po výhře 4:3 na 2:2. Začínalo se prakticky odznovu. Další zápas měl napovědět, kdo získá mečbol. dertälje SK předvedlo na svém ledě zlepšenou hru a přejelo celkem jasně svého soka 7:3! S velkou vírou v postupovou výhru cestovali elajtovi svěřenci ukončit sérii na led týmu, který vede mato. Od začátku bylo jasné, kdo má více sil. Přestože se domácí snažili o prodloužení celé série a o srovnání stavu na 3:3, tak to nestačilo. Elajt a jeho Södertälje předvedli své kvality a odvezli si na cestu do semifinále výhru 4:1! Celá série tak skončila vítězstvím 4:2 na zápasy pro Södertälje SK. Letošní sezóně dává tak definitivně sbohem Luleå HF pod taktovkou mata. Pokračujme k poslední sérii, ve které nejeví hráč Neymar již několik dní žádný zájem o odehrání. Dochází tak ke kontumaci této série ve prospěch HV 71 a trenéra Messiho. Je mi líto, že tento hráč nezapl už delší dobu hamachi ale nebude se čekat, troufám si říci zbytečně, několik další dní na to až se dostaví. Všechny ostatní série byly takřka bleskově odehrány a zájmu většiny hráčů o ligu si cením! ;) Takovou neaktivitu, jako je ze strany Neymara však neuznávám! Semifinále tedy může směle začít! V něm se vykrystalizovaly tyto dvojice: HV 71 (Messi) x Linköpings HC (Trandix) a Södertälje SK (elajt) x Färjestads BK (HardLock). Můžeme se už těšit na vyhrocené semifinálové boje! ;)

HardLockův Färjestads BK si došel pro postup

Máme za sebou další čtvrtfinálovou sérii, ve které si pro postup došel HardLock se svým týmem Färjestads BK. Cesta to však vůbec lehká nebyla. V prvním zápase dokázal James senzačne vyplenit led hostí po výhře 5:2. Další dva zápasy znamenaly velký zlom v celé sérii. Odveta na ledě Färjestadu byla velmi vyrovnanou záležitostí, když domácí urvali takřka životně důležitý bod a srovnali na 1:1. Celá série se stěhovala na led do Skellefteå, kde přišla klíčová prohra domácích. Zápas byl velmi vyrovnaný, když domácí aréna vybuchla v poslední minutě velkým nadšením! Domáci srovnali stav utkání na 2:2 a šlo se do prodloužení. V prodloužení gól nepadl, a tak se rozhodovalo v poslední možné chvíli zápasu, v samostatných nájezdech. Tam byl šťastnější HardLock a vydřel zlomovou výhru 3:2 po nájezdech. Stav série byl v tu chvíli 2:1. Všichni ve Skellefteå ale věřili, že miláčci tamních fanoušků hned v dalším zápase uspějí a srovnají krok na 2:2. To se však nestalo. Namísto toho přišel debakl 0:10! Domácí byli všude později a zklamaní díváci opouštěli arénu. Hrstka věrných zůstala až do poslední sekundy a loučila se se svými hochy a děkovala za sezonu. Všem totiž bylo jasné, že to mohl, s velkou pravděpodobností, být poslední zápas Skellefteå na domácím ledě v této sezóně! Ve Färjestadu bylo narváno až k prasknutí a Skellefteå  už nenašla dost sil na zvrat v zápase a sérii. HardLock si došel pro pohodovou výhru 6:1 a pro zdánlivě jasný postup 4:1. Trenér vítězů řekl: "V prvním zápase se kluci rozjížděli a bylo pro nás těžké dostat se do tempa. V dalších zápasech však ukázali svou vnitřní sílu a vybojovali těsné výhry, které nakonec rozhodly o postupu. Poslední dva zápasy byly jasně v naší režii. Zřejmě došly Skellefteå síly." Trenér James byl samozřejmě zklamaný: "Chci poděkovat klukům za bojovný výkon v sezóně. Nedali jsem nic soupeři zadarmo a to mě těší. Rozhodly dva zápasy, které se rozhodovaly až v nastaveném čase. Kdybychom je vyhráli, tak jsme v sérii vedli už 3:0. Na "kdyby" se ale nehraje. Ze slušnosti musím pogratulovat soupeři k postupu." Skellefteå se nemá rozhodně za co stydět. James potvrdil to, že se s ním musím počítat a neradno ho podceňovat! HardLock však ukázal své kvality a zkušenosti. Postup si nakonec vydřel zaslouženě!

Linköpings HC jde dál, pro Rögle BK sezona končí

Datum: 16.11.2011

Nesmírně vyrovnaná čtvrtfinálová série plná rozdílných výsledků, tak to byla série mezi týmy Linköpings HC a Rögle BK. Po prvních čtyřech zápasech série byl stav 2:2 a dalo se očekávat, že se série protáhne až na 7 zápasů. Pojďme ale pěkně popořádku. První dvě dvojutkání byla již zmíněna v minulém článku. Pátý zápas série se stěhoval zpět na led Linköpingu, kde domácí kralovali po celý zápas a odnesli si pohodlnou výhru 5:1. Linköping tak získal výhodu jednoho mečbolu a do Rögle jel sérii ukončit. Domácí ale byli rázně proti a nadělili svému soupeři "bůra". Po vysoké výhře 5:0 se klukům z Rögle zvýšilo rapidně sebevědomí a bylo jasné, že poslední a rozhodující zápas série, na ledě týmu, který vede Trandix, bude vyhrocený a vyrovnaný! Šlo totiž o vše! Šlo o hranici mezi úspěchem a neúspěchem v celé sezóně. Beznadějně vyprodaný stadion hnal v posledním zápase série domácí Linköpings směrem k vysněným branám semifinále, tomu však byl proti hlouček fanoušků, který přijel podpořit i hosty. Zápas se nesl v bouřlivé atmosféře, avšak pochopitelně v opatrném tempu. Nikdo nechtěl udělat fatální chybu, která by ho stála předčasný konec sezóny. Přeci jen ale nějaké ty chybky na obou stranách přišly a domácí nervózní tým se nemohl dostat zcela do své kůže. Nakonec skončil zápas 2:2 po základní hrací době a všem bylo jasné, co bude následovat. Následovalo prodloužení, které mělo rozhodnou o prvním semifinalistovi tohoto ročníku. Nakonec přišlo selhání hostující obrany a domácí vstřelili vítězný a především "zlatý" postupový gól. Aréna se v tu chvíli začala otřásat v zákaldech a není divu! Byla to skvělá série plná tvrdého hokeje, krásných kombinací a divokých výsledků, prostě reklama na hokej! Nikoliv však lepším týmem ale šťastnějším se stali hokejisté Linköpingu, pod vedením přešťastného trenéra Trandixe, který po zápase neskrýval velkou eufórii, která zavládla v kabině. Ihned po zápase začal pochod fanoušků městem, který zahájil oslavy postupu. Ani tým, který vede Spasitel čičo se nemusí v letošní sezoně vůbec za co stydět. Naopak tento tým zabojoval již v základní části, když přišel nový trernér a naordinoval svému týmu novou a účinnou taktiku. Tým se dokázal ze dna vyhrabat až na solidní 5. místo po základní části a ve čtvrtfinále bylo Rögle BK více než vyrovnaným soupeřem! Dál jde ovšem Linköpings HC, který už se může těšit na boj o medaile a taky na svého dalšího soupeře. Rozhodně nic lehkého tento tým čekat nebude a přímým favoritem na titul není. Rögle BK se letos definitivně loučí, ale s hlavou vztyčenou....

Vyrovnaná série mezi Linköpings HC a Rögle BK

Datum: 15.11.2011

Již před touto sérii bylo jasné, že bude mimořádně vyrovnaná a předpoklady se zatím naplňují. Hned na úvod série dokázalo Rögle BK zvitězit 4:1 na ledě soupeře. Před druhým zápasem byl vyvíjen velký tlak na domácí Linköpings. Svěřenci Trandixe si dokázali sebrat úvodní zápas zpět a po velmi těsné vydřené výhře 2:1 se za stavu 1:1 na zápasy stěhovala série do města Rögle. Hosté, kteří přijeli povzbuzeni minulou výhrou o jeden jediný gól ukázali své kvality a ve vyprodané aréně vyplenili domácí tým, také velmi těsným výsledkem, 5:4. Po třech zápasech byl stav série 2:1 pro Linköpings HC. Ve čtvrtém zápase si fanoušci "zelenobílých" nepřipouštěli nic jiného, než výhru svého týmu. Nakonec se mohli radovat po velice důležitém vítězství domácího Rögle 5:3. Dost možná klíčový zápas celé série, který vrátil Rögle zpět do přímeho souboje o postup. Pokud by si hosté z Linköpingu odvezli domů vedení 3:1 na zápasy, tak by to nevypadalo s nadějemi "zelenobílých" příliš optimisticky. Uvidíme, co nám přinesou další zápasy této nejvyrovnanější dvojice ve čtvrtfinále play-off.

Senzační výhra Skellefteå v prvním zápase série

Datum: 14.11.2011

Hned v prvním zápase první čtvrtfinálové série se zrodilo překvapení, když Jamesova Skellefteå dokázala venku urvat první bod do série! HardLock měl však začátek zápasu ve svých rukou, když brzo otevřel skóre utkání. James se ale nevzdal a do konce druhé třetiny dokázal vyrovnat na 2:2. Ve třetí třetině přišel nečekaný zkrat domácího týmu, který inkasoval tři branky. Zklamaní diváci začali pomalu opouštět ledovou arénu. Skellefteå si tak odváží z horkého ledu favorita výhru 5:2 a ujímá se vedení v sérii 1:0. Trenér James prohlásil po zápase: "Jsem velmi rád za první výhru v sérii. Kluci ale teď nesmí usnout na vavřínech! Na konci zápasu jsme zabojovali srdíčkem a zápas dotáhli do vítězného konce! Uvědomujeme si však stále sílu soupeře, ale my se necítíme být v této sérii vyloženým outsiderem. Diváci i soupeř se mají ještě určitě na co těšit!" Trenér HardLock byl po prohraném zápase zkleslý a příliš do řeči mu nebylo. Novináři z něho nakonec vypáčili pár slov: "Máme za sebou první nevydařený zápas ale série teprve začíná. Máme potenciál na to otočit stav a jít dál. My se nevzdáme!" Ukazuje se, že každý může porazit každého a slabých soupeřů už nenajdeme. Nám teď už nezbývá nic jiného, než se těšit na další napínavé a vyhrocené zápasy v play-off.

Začala nejdůležitější část sezóny aneb play-off je tady!

Po čtyřech týdnech od začátku základní části se konečně dostavilo tolik toužené play-off! Letošní ročník slibuje velmi zajímavou podívanou v několika sériích. Vítěz základní části, tým HV 71, vedený trenérem Messim se utká ve čtvrtfinále s nebezpečnou Frölundou. Tento tým vede nevyzpitatelný Neymar, se kterým se již Messi utkal i v jiných ligách a většinou se jednalo o vyrovnané zápasy. Teď je však jasným favoritem HV 71 a Messi! Trenér HV 71 prohlásil o svém soupeři toto: "Neymar je velice zkušený a kvalitní hráč a je s podivem, že se umístil až na 8. místě. Nečeká nás určitě snadná práce. Nechybělo ale mnoho a nemusel v play-off vůbec být. Snad se soupeř neurazí, ale jakožto pohodlný vítěz základní části bereme roli jasného favorita za svou! Kluci tvrdě makali a chtějí ukázat, že jsou nejlepší. Máme janou ambici, a tou je titul! Nic jiného si ani nepřipouštíme!". Další série, kde se utkají proti sobě týmy Södertälje SK a Luleå HF, má snad ještě jasnějšího favorita! Södertälje SK vede velice kvalitní trenér elajt, který již i v několika jiných ligách ukázal, že má na to rvát se o medaile! Na druhé straně mu stojí, v mých očích ne moc výrazný soupeř, trenér mato. Myslím si, že v této sérii potvrdí svou roli favorita elajt a půjde do bojů o medaile. Stát se ale může cokoliv, mato se totiž určitě jen tak nevzdá. Třetí série má taky výrazného favorita, kterým je tým Färjestads BK pod taktovkou, mnoha ligami "otřískaného" a kvalitního trenéra, HardLocka. Proti němu se postaví outsider play-off, Skellefteå. Trenér James má ale velké plány, jak již bylo zmíněno ve článku níže, a chce se zapojit také do bojů o medaile. Do karet může Jamesovi hrát to, že v této sérii nemá moc co ztratit a může spíše překvapit. Odhodlání, bojovnost, kupa štěstí a samozřejmě víra v možný úspěch ho mohou pasovat do role "kousajícího lvíčka". Uvidíme tedy, zda se James prokouše přes HardLocka dále. Poslední série bude podle všeho nejvíce napínavá a vyrovnaná. Utkají se v ní trenéři Trandix  a Spasitel čičo. Poslední dva zápasy spolu sehráli v základní části právě tito soupeři. Nutno dodat, že to byly zápasy velmi vyrovnané, když si připsal každý jednu výhru. Spasitel čičo převzal tým Rögle BK ve velice nepříjemné situaci, když musel dohnat ztrátu na play-off. To se mu nakonec velmi dobrými výkony povedlo a vyškrábal se až na konečnou pátou pozici o jeden jediný bod za rivala z Linköpingu. Já bych však v této sérii mírně favorizoval Trandixe, který má o něco více zkušeností a taky jistě vysoké kvality, protože dokáže občas porazit i favorizované soupeře. Jeho slabinou však může být obrana, kterou měl v základní části nejhorší z celé ligy! Uvidíme, jak se tato a jiné čtvrtfinálové série vyvrbí.