A2 Bělorusko HardLock B3 Švédsko James 5:4sn

ČTF1 Slovensko elajt ČTF2 Rusko Slama 3:4pp
ČTF3 Česko Messi* ČTF4 Bělorusko HardLock 6:4

1SF2 Slovensko elajt 2SF2 Bělorusko HardLock 5:1

1SF2 Rusko Slama 2SF1 Česko Messi* 1:4

Zpravodajství z mistrovství světa

MS je u konce a Slováci si odvážejí bronz

Datum: 11.12.2011

Slováci získali bronzovou náplast na poraněnou duši. Svému běloruskému soupeři takřka nic nedovolili a dokráčeli si pro jasné vítězství 5:1 v souboji o bronz. Bělorusko (HardLock) propáslo historickou šanci, která je bude ještě dlouho mrzet! Velká gratulace všem medailistům, což jsou: zlato - Česká republika (Messi), stříbro - Rusko (Slama), bronz Slovensko (elajt). Všem ostatním hráčům a týmům děkuji za účast a vyvedený ročník! Teď už se můžeme těšit na další ročník, kde se bude hrát o Gagarinův pohár v KHL.

Autor: Messi

******************************************************************************************************************************************************************

Česká republika slaví zlato!

Datum: 9.12.2011

Česi se konečně v této lize dočkali zlaté medaile! Po třech ročnících, kde získali dva bronzy a jedo stříbro přišel zápas vyvolený! Finálová bitva se nesla v bouřlivé atmosféře s tradičním rivalem z Ruska. Již od začátku nastal mírný tlak Česka, které chtělo konečně urvat zlato! V první třetině se tak hrála urputná bitva o každý metr ledu a nikdo nechtěl udělat chybu. Možná i proto byl stav po první periodě 0:0. Ve 25. minutě otevřel skóre Milan Michálek a o deset minut později se z přesilové hry do puku opřel Patrik Eliáš, který tak završil druhou třetinu gólem na 2:0. Po změně stran se pokračovalo ve velmi svižném tempu a po několika šancích Rusů přišel jeden z klíčových momentů zápasu. Něšťatný moment, pro Rusko, nastal v polovině zápasu, kdy se na bránu řítil Patrik Eliáš, kterému však byla střela zblokována. Něšťasný hráč Ruska, který  střelu pádem zblokoval si ale puk sám posunul za záda svého brankáře. Patrik Eliáš si tak připsal svůj druhý gól v utkání a Česká republika vedla již 3:0. Rusko se ihned natlačilo do svého útočného pásma a obrana Čechů byla v jednom ohni! Rusové však byli nemouhoucní a místo toho aby snížili, tak inkasovali. Čtyři minuty před koncem zápasu se trefil z přesilovky hráč s číslem 68 na zádech. Poslední branku Česka tak na tomto MS vstřelila legenda jménem Jaromír Jágr. Rusové ke konci alespoň dokázali v poslední minutě snížit, když Datsyuk tečoval šikovně střelu Kovalchuka. Česko to však již nemuselo vůbec mrzet! Po konečné siréně nastala obrovská radost! Zasloužené vítězství České republiky na tomto turnaji! Česko jako jediné za celou dobu nepodlehlo a ve všech zápasech, kromě jednoho proti Švédsku (James) v základní skupině, dokázalo vyhrát v základní hrací době. Rusové si připsali na turnaji dvě prohry s Českou republikou a jednu porážku s houževnatým Německem (Stamkos91). Gratulace Slamovi a jeho týmu k zisku krásných stříbrných medailí.

Ve finále se utkají Česko s Ruskem

Letošní mistrovství světa bude mít finálový zápas jako zvon! Češi se zde utkají snad se svým největším rivalem, a to Ruskem! Rusáci si už teď myslí, že Češi si kleknou na kolena a svěsí před mohutnějším soupeřem hlavy. Jen aby se nemýlili, protože Česko má letos velmi silný tým na turnaji a jediný, kdo dokázal s tímto týmem dojít až do prodloužení byli Švédové (James). Navíc Česko ve svém zápase v základní skupině porazilo Rusko vysoko 10:4! Češi jsou tak, vzhledem k aktuální formě, mírným favoritem. Tipovat si však na vítěze není příliš lehké! Rusové mají tým plný hvězd, který bude chtít Česku oplatit vysokou porážku. Máme se tak na co těšit. Nechybělo mnoho a finále se mohlo hrát v duchu "federálního derby". Slovensko však Rusům podlehlo 3:4 pp a čeká je boj o bronz s nepříjemným Běloruskem, kteří mají obrovskou motivaci. Přeci jen bronz by byl pro ně neskutečným úspěchem a Slováci jistě mysleli na metu nejvyšší.

Česká republika postoupila do finále turnaje

Datum: 8.12.2011

Hokejisté České republiky si vítězstvím proti Bělorusku v semifinále zajistili minimálně stříbrné medaile a zápis do síně slávy. První třetina nabídla velmi zajímavý hokej, když Česko vedlo po 20 minutách těsně 2:1. Ve druhé třetině se však obrana Bělorusů přeci jen více otevřela a favorizovaný soupeř toho dokázal využít. Po dvou přesných střelách vedli Češi už 4:1. Bělorusové ještě stihli snížit zásluhou Olega Tsarika na 4:2. Jenže Česko má, ve skvěle formě hrajícího, Martina Straku, který se dočkal další branky na šampionátu, když zvyšoval na 5:2. Po dvou třetinách vše nasvědčovalo tomu, že Češi půjdou do finále. Pojistku na postup Češi přidali v 48. minutě, když se trefil Václav Prospal. Bělorusové už se do konce zápasu zmohli jen na konečné snížení 4:6. Česko má tak jistotu medaile! Bělorusové naopak budou muset v boji o bronz ještě zabrat. Mají totiž nadosah velký úspěch pro svůj hokej a byla by velká škoda, kdyby si cenný kov nednesli domů. V boji o tento úspěch je však čeká velmi sliné Slovensko či Rusko.

Češi si znova zahrají o medaile

Datum: 7.12.2011

Nádherné čtvrtfinále se odehrálo mezi Českou republikou a Finskem. Hned před začátkem utkání bylo jasné, že to bude zápas vyhrocený, protože rivalita je mezi soupeři velká. Trenéři obou týmů se pečlivě připravovali na dnešní zápas a napětí se dalo před začátkem utkání doslova krájet. Domácí Finsko nevkročilo do klíčové utkání celého turnaje vůbec ideálně. Již po třech minutách otevřela skóre legenda českého i světového hokeje, Jaromír Jágr. Po několika minutách hráli Češi přesilovku a Kaberle zvýšil už na 2:0. Finové byli psychicky na dně a dorazil je třetí gól těsně před koncem třetiny. Po první dvacetiminutovce svítil na kostce stav 3:0. Druhá třetina začala trošičku jinak, jako ta první. Finové měli optickou převahu a Vokoun se měl co ohánět. Skvělými zákroky podržel Čechy a přišel trest pro domácí. Ve 35. minutě zvýšil na 4:0 Martin Havlát po úžasné Jágrově nahrávce. Finové ale zabrali a inhed odpověděli. Od modré čáry se za necelou půlminutku trefil Saku Koivu a domácí vycítili šanci, protože za další minutu snížil na rozdíl 2:4 J. Lehtinen. S nadějí na obrat tak vstoupili do poslední třetiny domácí Finové. Ihned se natlačili do útoku a zaskočili bezstarostně hrající Čechy. Dvěma góly v úvodních pěti minutách dokázal vyrovnat Anti Pihlstrom a domácí byli na koni. Dokázali vyrvnat z 0:4 na 4:4 a domácí fandové málem zbořili radostí celý stadion. Kdo by čekal, že se Češi sesypou a obrat bude dokonán, ten musel být překvapen. Během dalších dvou minut euforicky hrající Finsko neuhlídalo Aleše Hemského a ten 2 góly definitivně strhl vedení na stranu Česka. Poté se ještě trefil Jágr a Straka! Tak tedy po třech čtyřgólových šňurách jendoho z týmů se skóre zastavilo na 8:4. Ne však na dlouho. Finové se ještě zmohli na vykřesání malinké jiskřičky naděje. Jussi Jokinen snižoval v 51. miutě na 8:5. Další gól ale přišel, pro domácí, už příliš pozdě. Z přesilovky se 65 sekund před koncem prosadil Saku Koivu. Finsko poté znova dostalo ještě šanci přesilovky a vrhlo všechny síly jen na útok, což je pochopitelné. Z protiútoku se ale 5 sekund před koncem prosadil znova Straka, který byl nakonec vyhlášen nejlepším hráčem celého zápasu, a uzavřel skóre na konečných 9:6. Česko si tak již po čtvrté vřadě zahraje v této lize o medaile na MS. Finsku nakonec zbyly oči jen pro pláč a stejně jako spolupořadatelské Švédsko si o medile nezahraje. Pro oba pořadatele tohoto turnaje je to jistě hořká tečka.

Začalo čtvrtfinále

Datum: 2.12.2011

....na druhém místě Bělorusové a za nimi Kazaši, kteří dosáhli stejného počtu bodů, jako jejich soused, avšak měli méně zápasů na svém kontě. Do čtvrtfinále připadl Bělorusku silný protivník, a tím je domácí Švédsko. V "sovětském" derby Kazaši narazí na giganta turnaje, Rusko. Dá se ale očekávat, že Rusáci to nebudou mít vůbec lehké a jejich soupeř nechá na ledě úplně vše! Na posledním místě zaručující postup sončili Finové. Skupinu B ovládli, celkem těsně před Ruskem, Češi, kteří si to tak rozdají ve svém čtvrtfinále s domácími Finy. Dá se očekávat vyrovnaný zápas, který rozhodne aktuální forma a taky trochu štěstí. Momentálně se dá mírně favorizovat Česko.

Francouzi stále čekají na vstřelenou branku, Slovensko přejelo Finsko

Datum: 29.11.2011

Již tři utkání, tedy od začátku turnaje, čekají reprezentanti Francie na první vstřelenou branku na tomto šampionátu. Naposled to "galský kohout" scyhtal od Bělorusů, když podlehl jasně 0:8. Francii, tak zcela jistě, čeká místo boje o postup, boj o záchranu v elitní skupině. Do karet jí však zatím hraje vyšší počet odehraných zápasů (aktivita), což ji řadí před poslední Spojené státy. Vedoucí celek skupiny A, Slovensko, dokázal porazit v očekávaném souboji Finsko nečekaně vysoko 8:2! Slováci tak mají, více než jednou nohou, našlápnuto k prvnímu místu ve skupině, a tak nejpřijatelnějšímu soupeři pro čtvrtfinále. Na svůj první bod zatím čeká Japonsko. Na asijském soupeři si naposledy smlsli hokejisté Dánska, kteří si došli pro pohodovou výhru 6:2 a definitivně tak zřejmě poslali svého soupeře na poslední příčku ve skupině. Seveřanům však pro další, dá se říci celkem klíčový, zápas nepřálo tolik štěstí. V přímém souboji o jedno z postupových míst podlehlo Dánsko svému rivalovi z Německa těsně 2:3 a postup si tak komplikuje. Naopak bojovně naladění Němci jsou blízko tomu, aby se dostali mezi nejlepších 8 celků celého turnaje. Na turnaji zatím nepředvádí nijak oslnivé výkony Kanada, která po dvou porážkách od Běloruska a Slovenska ztrácí pomalu naději na postup. Ve svém třetím utkání na turnaji si to Kanaďané rozdali se Švýcary. Vyrovnaný zápas nakonec urvali zámořští hokejisté a připisují si tak výhru 4:3 po prodloužení a 2 body do tabulky. Švýcarsko má pouze 1 bod. Oběma týmům tak velmi rychle vyhasíná naděje na postup. Kanadu by snad ještě mohla vrátit eventuelní výhra nad Finama, kteří mají na čtvrté pozici náskok 4 bodů. Nechejem se překvapit, co se ještě stane.

Češi stále válí, Slováci a Rusové již zaváhali

Datum: 26.11.2011

Jediným neporaženým týmem na turnaji zůstávají pouze Češi a překvapivě i Kazachstán! Nejprve se věnujme České republice, která vyzvala na přímý souboj o první příčku ve skupině B, ruskou sbornou. Rusové byli po vysoké výhře nad Norskem namlsaní a připraveni Čechy přehrát. Možná málokdo čekal, že tento tradičně vyhrocený a vyrovnaný zápas přinece exhibici Česka. Češi od začátku zápasu diktovali tempo hry a nadělili Rusákům rovných 10 kousků do jejich sítě! Narodila se tak potupná porážka Rusů 4:10. Potom ještě Česko smetlo bezzubé Japonce 8:1, kteří jsou s 5 prohrami mimo hru o postup. V dalším zápase narazilo Česko na ambiciózní Švédy, kteří drželi dlouho krok. Ve druhé třetině ale Česko uteklo na rozdíl dvou branek. Kdo by čekal, že se Švédové položí, tak byl překvapen. Seveřani dokázali vyrovnat na 4:4 a dokonce v poslední minutě, když Česko znovu odskočilo, dokázali pouhých 14 sekund před koncem srovnat na 5:5. Následovalo prodloužení, ve kterém měli Češi i kuš šťestí, když ustáli nebezpečné akce Švédů a sami udeřili a zvítězili 6:5. Hvězdou zápasu se stal nestárnoucí Martin Straka, který řádil jako za mlada a připsal si hattrick. Oba soupeři nakonec mohou být, vzhledem k průběhu zápasu, s konečnou dělbou bodů celkem spokojeni. Dále válí také Kazaši, kteří celkem překvapivě porazili doposud suverénní Slováky a zvítězili 6:1. Slovensko si ale následně spravilo chuť proti Bělorusku po výhře 6:2. Rusko se chtělo po porážce s Českem vrátit zpět do pohody a mělo k tomu toho nejlepšího soupeře, tým Japonska. Rusko zvítězilo vysoko 7:0 a mohlo se těšit na Lotyše. Lotyšský soupeř Rusům dlouho kladl odpor, ale nakonec nestačil a Rusko zvítězilo 4:1. Švédové si chtěli po vydřeném bodu proti České republice znova připsat nějaký ten bod na své konto, jenže v cestě stála hokejová mašina z Ruska. Pro Švédy to byl dost nevydařený zápas! Rusové si zvedli své ega po jasné výhře 5:1 a znova si myslí, že je nic nezastaví! Je sice pravda, že postup do čtvrtfinále již mají jistý, stejně jako Češi, ale tam je rozhodně nečeká nic lehkého!

Češi, Kazaši a Slováci zatím nepoznali hořkost prohry

Datum: 25.11.2011

Možná až překvapivě suverénně kráčejí Kazaši svou skupinou. Hned na úvod je čekal nebezpečný rival z Běloruska, který po velmi solidním startu mistrovství ztrácí malinko půdu pod nohama. Bojovní Kazaši přebruslili svého soupeře a porazili tak Bělorusko 4:1. Do druhého zápasu ve skupině šli Kazaši proti Finům v roli outsidera. Finové totiž do té doby nepoznali hořkost prohry a 2x v řadě udržel finský gólman čisté konto. Navíc v minulém utkání si finští lvi smlsli na galském kohoutovi z Fancie 7:0. Jenže na ledě se všechny "papírové" rozdíly smazaly velmi rychle a Finové nestačili zírat! Kazachstán rostřílel favority ze severu Evropy jasně 6:2 a řadí se mezi favority turnaje, především díky skvělému ternérovi Meldovi. Další, zatím neporažený tým ve skupině A, jsou Slováci, kteří po úvodních dvou výhrách nad zámořskými celky dokázali v poklidném tempu porazit mdlé Francouze 3:0. Jediný tým ve skupině B se zatím může pyšnit neporazitelností. Je to celek České republiky. Češi si po prvním vydřeném zápase nad Norskem 7:5 připsali i druhou výhru v řadě, a to nad nebezpečnými Němci. Nic nebylo Německu platné, že jejich hvězda Marco Sturm vstřelila 2 góly a byla vyhlášena první hvězdou utkání. Němci nakonec v líbívém utkání podlehli 4:7. Na svůj první bodík na turnaji stále čekají Japonci, kteří nestačili na favorizované Norsko a prohráli i svůj druhý zápas, tentokráte 1:3. Japonsku nepřál osud ani ve třetím zápase skupiny, když jasně podlehli neudržitelným Němcům 0:7 a utržili tak velmi tvrdou lekci. Naopak Norové si díky své výhře nad Asiaty připsali na konto již pátý bod, jelikož v minulém utkání přetlačili v důležitém duelu Lotyše 5:4 po nájezdech a dostali se tak před svého soupeře.

Ohlédnutí za prvními zápasy ve skupinách

Datum: 24.11.2011

Běloruský národní tým zatím naplňuje pozici "černého koně" celého mistrovství. Ve své základní skupině si zatím připsal 2 jednoznačné výhry a jednu něšťastnou prohru o jeden jediný gól. Ve svém prvním zápase ve skupině Bělorusko v poklidném tempu rozstřílelo nevýrazné Švýcarsko 8:2. Ve druhém zápase však přišel soupeř těžšího kalibru. Do cesty se Bělorusku postavilo favorizované Finsko (Trandix). Zápas byl ale po celou dobu vyrovnaný, když rozhodl gól, který padl 4 minuty před koncem celého zápasu. Finové urvali nakonec fotbalový výsledek po nejtěsnější možené výhře 1:0. Bělorusko vedené HarLockem si ale hned dalším zápasem celkem nečekaně zpravilo parádně chuť. Východoevropané přejeli velmi špatně hrající Kanaďany 6:3 a udělali tak výrazný krok k postupu do čtvrtfinále, protože mají již na kotě pěkných 6 bodů. Postup však v kapse stále nemají na 100%, protože je ještě čekají velice těžké zápasy, a to především s USA, Slovenskem a nebo taky s nevyzpytatelnými Kazachy. Ve skupině A zatím válí i Slováci, kteří si jasně poradili se Spojenými  státy, když zvítězili 7:2. I druhý zámořský soupeř odešel ze souboje se Slováky se svěšenou hlavou. Kanada si připsala již druhou prohru na mistrovství, když podlehla Slovensku 4:5. Javorovým listům se tak cesta za postupem celkem nečekaně začíná komplikovat. Ve skupině B se Češi dost natrápili s Norskem, když museli dokonce otáčet skóre. Nakonec ale favoriti zvítězili 7:5. Další zápas skupiny B, který je již taky za námi sehrály týmy Lotyšska a Japonska. Japonci, kteří se dostali na mistrovství na poslední chvíli díky neúčasti Itálie nepředvedli vůbec špatný výkon. Nakonec ale podlehli silným Lotyšům 4:7.

Začalo MS, které má hned několik favoritů na medaile

Datum: 23.11.2011

Dnešním dnem se rozjíží velká světová akce, která má název Mistrovství světa v ledním hokeji. Hned na úvod se sluší popřát štěstí všem zúčastněným týmům na tomto světovém šampionátu, a ať hrdě reprezentují svou zem v této nádherné hře, jakou lední hokej dozajista je! Letos máme hned několk favoritů na zisk medailí. Největšími favority by měly být týmy Česko (Messi), Finsko (Trandix), Švédsko (James), Slovensko (elajt), Kanada (lobogo). Pak tady máme skupinu týmů, které budou jistě velmi nepříjemní, ale k případné medaili povede cestat hodně trnitá. Jsou to týmy Rusko (radek), Něměcko (Stamkos91), Bělorusko (HardLock), Kazachstán (Meld@), USA (Lefty1986) nebo taky Lotyšsko (Jo$ePh). Zbylé národní týmy se svými trenéry mohou, podle mého názoru, jen mile překvapit. Není však radno nikoho podcenit, protože jak je známo, tak světový hokej se vyrovnává. Z toho tudíž plyne, že i zdánlivě méně zkušený nebo slabší tým dokáže čas od času překvapit. Proto je hokej tak jedinečný! Nikdo nikdy neví, co se v něm stane. Těšme se tedy společně na tuto velkolepou událost!

Itálie šokuje hokejový svět! Na MS se letos neobjeví!

Datum: 22.11.2011

Dnes přišla šokující zpráva přímo od předsedy italské hokejové federace. Itálie nebude schopna zúčastnit se letos mistrovstí světa v ledním hokeji. Trenér nebyl totiž schopen sestavit národní tým z hráčů, kteří působí v italské lize. Ined v podvečer byla svolána zvláštní schůze IIHF, kde se jednalo o tom, co se bude dít s týmem z Apeninského poloostrova. Rozhodlo se, že Itálie bude letos vyloučena ze všech turnajů konaných IIHF. Řešil se však i další a velmi závažný problém. Kdo nahradí italský tým na mistrovství světa? IIHF rozhodně nechtěla snižovat počet účastníků na velkém světovém turnaji, a ihned kontaktovala hokejové svazy národních týmu, které působí v Divizi B mistrovství světa. Valná hromada IIHF nakonec rozhodla, že turnaje se zúčastní "země vycházejícího slunce" neboli Japonsko. Proč tomu tak je vysvětloval novinářům předseda IIHF, René Fasel: "Dnes 22.11.2011 v podvečer byla svolána mimořádná schůze IIHF, která rešila odstoupení Itálie z nadcházejícího mistrovství světa ve Finsku a ve Švédsku. Ihned byly kontaktovány hokejové federace týmů, které působí v Divizi B mistrovství světa. Jediná federace, která byla ihned schopna složit svůj národní tým byla japonská. Japonký tým budou tvořit hráči pouze z japonské národní ligy. Ještě se však vrátím také k Itálii, jejíž chování vrhá negativní světlo na jejich federaci. Ihned byly uděleny vysoké sankce a Itálie byla, pro tento rok, vyloučena ze všech turnajů, akcí a další výhod, které jim poskytuje IIHF. Doufáme, že se takové chování už nebude opakovat, děkuji!" Italové si tedy "upletli z ostudy kabát". Vraťme se ale k Japonsku, pro které je účast na mistrovství světa velkou událostí. Po neúčasti na minulém mistrovství světa Divize B, když Japonsko odstoupilo kvůli přírodní katastrofě, která ho zasáhla na začátku roku, je to obrovská satisfakce pro celý národ. Japonského týmu se ujal zkušený evropský trenér Spasitel čičo, který má třeba zkušenosti ze švédské Elitserien. Teď se tedy vrací zpět na půdu, kterou dobře zná, na turnaj do Švédska. Brzy zjistíme, čím nás Japonsko na mistrovství světa překvapí.

Audio: Vyjádření Reného Fasela ke stažení zde: *odkaz*